Чим небезпечне сонце для шкіри та наскільки руйнівну роботу веде ультрафіолет у шкірі.

Найчастіше сонце звинувачують у появі гіперпігментації та радіють, якщо після відпустки плями не з’явилися. Радість передчасна: плями виявляться, але трохи згодом, через рік-два. І краще їх попередити, завдавши крему з SPF, ніж потім витрачати пекельні тисячі на лазерні процедури.

Існують три види УФ-променів - А, В та С.

  • Про короткі промені UVC, хоча вони найнебезпечніші, говорити не будемо: їх поглинає атмосферою Землі.
  • Більш довгі UVB-промені особливо активні влітку. Не проникають крізь хмари та скла, на шкірі поводяться агресивно — викликають почервоніння та опік, тим самим даючи сигнал: вистачить засмагати. Підсумок опромінення – руйнування ДНК клітин шкіри, пошкодження судин та поява судинної сітки, ймовірність меланоми, ознаки фотостаріння у вигляді зморшок та пігментних плям.
  • Довгі UVA-промені можуть проникати крізь скла і навіть хмари. Опіків та взагалі будь-яких видимих ​​ушкоджень на шкірі не залишають, але небезпечні неймовірно. Крім перерахованого у пункті 2, провокують оксидативний стрес, ослаблення шкірного імунітету, фотодерматит – тобто алергію на сонці.

До речі, саме UVA-промені застосовують у соляріях. Тому після десятихвилинного сеансу в кабінці шкіра не покриється пухирями і отримає загар. Естетично? Так. Зручно? Так. Безпечно? Взагалі ні. Адже фанати солярію не користуються кремом із SPF. І навіть якби користувалися – це марно, він захистить лише від UVB-променів. Доведеться шукати більш просунутий засіб (про це нижче).
І ось що: у країнах з рекордним рівнем меланоми на душу населення, наприклад в Австралії та Бразилії, солярії заборонили на державному рівні.

Що таке SPF?

SPF (Sun Protection Factor) – це фактор захисту від сонця, а точніше від UVB-випромінювання. Цифра поруч із абревіатурою вказує на ступінь захисту.

Індекс SPF 50 показує, що до поверхні шкіри дістанеться 1/50 від усієї кількості променів, тобто 2 %. Від 98% променів санскрін захистить.
SPF 30 прикриє від 97 % променів.
SPF 25 – від 96%.
SPF 15 – від 93%.

Після обчислень стає ясно, що різниця між «п’ятдесяткою» і «тридцяткою» не така вже й велика. Є ще креми з SPF 70, 80 і навіть 100. Все це маркетинговий хід, оскільки межа можливостей санскринів блокування 98-99% випромінювання.

Вибирати крем із SPF треба як мінімум за двома параметрами.

Тип шкіри. Тут все просто: дивіться на упаковку, шукайте маркування для сухої/жирної/чутливої ​​шкіри. Якщо її немає, читайте склад.
Для сухої шкіри підійдуть формули із зволожувачами – гіалуроновою кислотою, гліцерином, екстрактом алое.
Для жирної — з мінералами та написом «некомедогенно».

Фототип. Усього їх шість. Представникам І та ІІ (світлошкірі люди) потрібні кошти з високим фактором захисту SPF 50(+), решті вистачить SPF 20–30. А ось класифікація фототипів за Фіцпатриком та характерні для кожного ознаки

0
Кошик порожнійВ МАГАЗИН